Комеморација новинарки Гордани Суши (1946–2021), на којој је истакнута њена бескомпромисна борба за новинарску професију, одржана је јуче у Београду.
Њене колеге и пријатељи Југослав Ћосић, Лазар Лалић, Велимир Илић, Бранка Прпа и Жељко Бодрожић указали су на Сушина залагања за стандарде професионалног новинарства у време власти Слободана Милошевића, те нагласили да од својих принципа није никада одустајала упркос притисцима, преноси Бета.
На комеморацији која је почела минутом ћутања, наглашено је да се Суша борила за истину и правду и да је новинарима „у аманет” оставила да се не повлаче пред тиранима и криминалцима.
Бодрожић, председник Независног удружења новинара Србије (НУНС), рекао је да је 22. јун, када је Суша умрла у Београду, био тужан дан за НУНС, новинаре у Србији и региону јер је, како је истакао, „отишла једна од најбољих”. Југослав Ћосић је истакао да је Суша била у служби истине „увек и у свакој прилици”, без обзира на околности, што је подразумевало посвећеност, али доносило и неизвесност. Истакао је да је Суша бескомпромисно штитила новинаре, њихов кредибилитет и стандард, те да је била борац за људска права.
Лалић је навео да када год помисли на Сушу, помисли на храброст, новинарску професионалност и борбу за објективну информисање. Бранка Прпа је, подсетивши да је, по Алберу Камију, побуњени човек онај који каже „не!”, рекла да је Суша била управо таква, док је Велимир Илић рекао да је 22. јуна, када је Суша умрла, настала празнина у српском и југословенском новинарству коју је тешко надокнадити и да „задуго нико неће моћи да стане на њено место”.
Суша је током дуге и богате каријере радила претежно у електронским медијима (РТС, Јутел, ВИН), као и у штампаним медијима („Борба”, „Наша Борба”, „Данас”, „Блиц”). Била је једна од оснивачица НУНС-а и председница од 1999. до 2002. године. Од 2011. до 2016. године била је чланица Савета РЕМ-а.
Random autor